Lyžování v Praze

Areál pro běžecké lyžování zdarma

Hlavní město Praha

Starší aktuality

Provoz ukončen

22.2.2016

Dnes, 22.února, končíme pro tuto sezónu provoz Ski parku Velká Chuchle. Děkujeme za vaši podporu a budeme se těšit zase za rok!

Stále lyžujeme

16.2.2016

V Chuchli se stále běžkuje. V pátek upravíme okruh tak, aby byl na víkend co nejlepší. Lyžujeme stále! Doražte se přesvědčit.

Stále v provozu

11.2.2016

Málokdo tomu věří, ale včera se podařilo v Chuchli rolbou upravit 200 metrové kolečko s kvalitním sněhem. Zároveň zde včera proběhly běžkařské závody. O víkendu se očekává opět chladnější počasí. Půjčovna běžkařského vybavení bude o víkendu OTEVŘENA. Přijďte si zaběžkovat v Praze.

Momentka ze včerejšího pražského poháru. Více fotek ve Fotogalerii:
gal

Pražský pohár - upozornění

8.2.2016

Pražský pohár se pojede pouze pro děti do 15ti let. Závod pro dospělé je zrušen! Stále je možné lyžovat na zkráceném cca 200m dlouhém okruhu.

Půjčovna uzavřena, ale lyžujeme

8.2.2016

Půjčovna zavřena. Dle možností se však lyžuje dál. Sledujte web. Středeční Pražský pohár na běžkách se KONÁ.
Ve Fotogalerii nově naleznete fotky z uplynulých akcí - Kryathlonu, Poháru mládeže a rodinných závodů.

Druhá sněhová brigáda

4.2.2016

Opět prosíme o pomoc při záchraně sněhu v Chuchli. Sníh máme na hromadě a nelze použít rolbu. Budeme ho na trať roztahovat ručně. Dejte vědět i dalším a vezměte kámoše. Za minulou brigádu děkujeme. Tento pátek 5. února od 18.00 hodin.

Omezení provozu tuto neděli

4.2.2016

V neděli 7.2. bude mezi 11.30 a 13.30 na okruhu omezen provoz z důvodu konání originální sportovní akce - Kryathlonu. Děkujeme za pochopení.

Veřejné závody pro mládež již 3.2.

28.1.2016

Pražský pohár v běhu na běžkách pro dospělé se v Chuchli koná 10.2., ale již 3.2. zde proběhnou veřejné závody pro mládež - Pražský pohár žactva a dorostu. Tyto dětské závody jsou náhradou za zrušené závody ve Vysokém nad Jizerou, kde v tuto chvíli není sníh. Další atraktivní, drsný a originální závod, kryathlon, proběhne v Chuchli dle plánu 7.2.

Stále lyžujeme na kvalitním sněhu!

27.1.2016

V Chuchli se i přes oteplení neustále lyžuje na kvalitním sněhu a nadále bude. Kdo nevěří, může se podívát živě na naší webkameru.

Super podmínky!

22.1.2016

Ve Skiparku Chuchle panují ideální podmínky - sledujte naší webkameru. Pozor na změnu termínu konání Pražského poháru. Nový termín je 10.2.2016! Dále byl vypsán termín tradičního závodu SKI PS na 19.2. Více info - viz Plánované akce. Ve fotogalerii naleznete fotky ze středeční lyžařské školy Kateřiny Neumannové.

Aktuální foto:
gal gal

Opět zasněžujeme!

19.1.2016

S příchodem mrazů jsme opět spustili sněhová děla. Budeme se snažit zlepšovat stávající podmínky, aby okruh odolal i případným oblevám a zároveň se pokusíme okruh prodloužit. A kdo si chce zlepšit svojí techniku, je zván na Lyžařskou školu s Kateřinou Neumannovou ve středu 20.1.2016 od 17:30 do 19:00. Těšíme se na vás!

Foto z pondělí 18.1.:
gal gal

Lyžujeme na kvalitním sněhu!

12.1.2016

Lyžujeme na kvalitním sněhu, okruh měří cca 300 metrů. Funguje půjčovna materiálu, lyží, bot i holí a teplé šatny v tribuně. Lyžuje se od rána od 8 až do večera do 21 hodin za umělého osvětlení. Termín už mají také zdejší tradiční závody: Pražský pohár v běhu na lyžích se koná 3. února a kryathlon, lyže kombinované s plaváním ve Vltavě, pak 7. února. Při očekávaném ochlazení budeme opět zasněžovat!

Na výcvik "běžkování" jsme přivítali žáky první základní školy:
gal gal gal

Otevíráme malý okruh!

6.1.2016

Dnes 6.1.2016 od 14 hodin otevíráme zatím malý okruh, který je vhodný pro děti nebo začínající lyžaře. Otevřena bude také půjčovna lyží, bot a holí.

Stav ráno, 6.1.2015
gal gal gal

Intenzivně zasněžujeme!

3.1.2016

V Chuchli intenzivně zasněžujeme. O aktuálním stavu budeme veřejnost a návštěvníky co nejdříve informovat.

Stav 8:40, 5.1.2015
gal gal

V Chuchli vše připraveno

3.12.2015

V Chuchli je vše připraveno, děla i celý zasněžovací systém vyzkoušeny a čekáme na příznivé klimnatické podmínky.

gal gal gal
gal gal

Provoz Skiparku je ukončen

18.3.2015

Provoz Skiparku je pro letošní sezónu ukončen. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se těšit v příští sezóně. Skol!

Skipark Velká Chuchle se loučí se čtvrtou sezónou

12.3.2015

Začátkem druhého březnového týdne ukončily pro tuto sezónu provoz půjčovna lyží a lyžařská škola v pražském areálu SkiPark Velká Chuchle. Běžecká stopa je zájemcům ještě stále k dispozici, její kvalita již ale není optimální a s jarním počasím počet lyžařů každoročně klesá. Letošní sezóna začala již na Silvestra 2014, jednalo se tak o nejdřívější datum otevření v historii SkiParku.

Ve čtvrté sezóně bylo zapůjčeno více než 2300 párů lyží, z toho 1135 žákům škol, kteří absolvovali zdarma lekce lyžování s instruktorem a 138 párů lyží si zdarma vypůjčili senioři.

V areálu proběhly závodní akce včetně Kryatlonu, který se konal 1. února. Soutěžilo se ve třech sportovních discipínách včetně plavání ve Vltavě, běhu a jízdy na lyžích. Čistě lyžařskou akcí byl oblíbený Pražský pohár.

Lyžařská trať již tradičně vznikla v areálu dostihového závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle, který nabízí ideální zázemí pro návštěvníky včetně parkování až pro 600 vozidel, převlékárny a občerstvení. Na projektu se velkou měrou podílí Magistrát hl. m. Prahy a městská část Praha 5. Finanční prostředky jsou využívány na technické zajištění výroby sněhu, provozní náklady a programy pro školy, které jsou pro žáky a jejich doprovod zdarma.

Tisková zpráva v PDF je ke stažení ZDE »

Půjčovna zavírá

8.3.2015

Od 9. března uzavíráme půjčovnu a lyžařskou školu. Sníh lze využívat, dokud bude. Letos jsme lyžovali rekordní dobu, již od prosince. Děkujeme za vaši přízeň.

Okruh je dvakrát delší!

7.2.2015

Příznivé počasí nám dovolilo zdvojnásobit délku okruhu - sledujte webkameru. Podmínky jsou ideální, tak hurá do Skiparku Chuchle.

Lyžaři místo koní. Prahu dobyli šampioni z hor!

5.2.2015

Pražský sněhový „ledovec“ na dostihovém závodišti v Chuchli drží už šestý týden. Na již tradiční Pražský přebor v běhu na lyžích dorazilo více než šest desítek účastníků všech věkových kategorií. Jakub Pšenička si díky vítězství připravil pěkný večer v Praze.
Okruh z umělého sněhu nabízí stopadesátimetrové kolečko, na nějž se vydávaly postupně vylosované čtveřice. Dětičky ještě za světla, muži v hluboké tmě rozzářené barevnou hudbou reflektorů. Ta vytvořila s poletujícím sněhem podmanivou scenérii.
Ženskou stíhačku na šest kol vyhrála Anna Chejnovská, běžkyně ze Skuhrova v Orlických horách, která se po pauze vrací k závodění v barvách VŠSK MFF Praha.
„Bylo to zajímavý, pořád se zatáčelo,“ smála se. „Jela jsem první, co to šlo, ale bez srovnání. Kdybychom se honily s Aničkou Čechovou v jedné rozjížďce, asi bychom jely rychleji,“ komentovala rozdíl dvou setin.
Mezi muži se utkali také na dálku dva špičkoví borci Dukly Liberec na deseti okruzích. Těsně se radoval ten bývalý Jakub Pšenička, vítěz sobotního Orlického půlmaratonu. „Dohodli jsme se, že nepojedeme spolu, abychom si nepolámali hůlky,“ říkal o předzávodní dohodě s Danielem Mákou, který už dokázal vyhrát i titul mistra světa v Red Bull Nordixu na běžkách 2010. Třetí skončil tady český reprezentant v orientačním závodě na běžkách Radek Laciga.
Lyžařskou miniarenou se však řítil jako kulový blesk hlavně Pšenička. Soupeře předjížděl o kolo a hnal se za nejlepším časem. „Přepálil jsem to a dost pak tuhnul. Ale jelo se mi skvěle a bylo to příjemné závodní zpestření,“ dodal muž, který se právě vrátil z exotické šestidílné lyžařské China tour po Číně, Mongolsku a Kazachstánu.
Teď se ovšem z krkonošské Jilemnice, kde žije, vydal na příjemný večer do Prahy. Hezky si zalyžoval a s prémií v kapse pak vyrazil za bujarým tepem noční metropole.
Ceny předávala olympijská vítězka Kateřina Neumannové, moderátorskou režii držel Stanislav Bartůšek z České televize a uznání za službu občanům přišel osobně složit i Radek Klíma, starosta Prahy 5.
Kompletní výsledky na www.sportovniservis.cz. Fotogalerie ZDE.

Pražský pohár se pojede

1.2.2015

Zima se přece jen hlásí o slovo, a i když to zrovna v Praze na závěje nevypadá, Pražský pohár v běhu na lyžích se pojede. Ve Skiparku ve Velké Chuchli už tuto středu 4.2.2015! S olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannovou i mistrem světa Martinem Koukalem.

Čtvrtý rok v řadě pokračuje obnovená tradice závodů v metropoli naposledy živená v roce 1942 v Krčském lese. „I když bude ošklivě, náš okruh vydrží a zůstane. Už měsíc máme metrovou vrstvu sněhu, přežili jsme i patnáctistupňová tepla,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu SportGroup.cz. Lyžařský areál na dostihovém závodišti v Praze 5 nabízí stopadesátimetrový okruh, který využívají především děti. „Vystřídalo se tady už 28 škol na kursech, půjčili jsme zdarma dětem i seniorům přes 780 lyžařských kompletů,“ vypočítává Petr Smola ze zdejší půjčovny materiálu a lyžařské školy. Dobrá, ale opravdu se tu dá objet závod? „Zvládneme to. Pojede se intervalově po deseti lidech na deset kol. Bude to docela zajímavá prověrka techniky, možná víc než vytrvalosti,“ dodává Dvořák. Prověřit své schopnosti může každý. Těší se hobíci, ale přijedou i závoďáci z hor v čele s výborným maratoncem Radkem Šretrem a dalšími.

Začíná se v 17 hodin ve světle led zářivek i loučí, od nejmladších žáčků až po dospělé. Na prémiích bude 7 000 Kč, medaile a další ceny. Přihlášky na www.sportovniservis.cz, ale i na místě. Propozice ZDE.

RÁDIO BEAT - o zasněžování a akcích ve Skiparku Chuchle - v MP3 ke stažení ZDE.

gal gal gal

Na co se těšit v únoru?

20.1.2015

Na začátku února nás čekají dvě zajímavé akce - letošní premiéra KRYATHLONu a již tradiční Pražský pohár. Propozice aktualizovány.

Okruh v Chuchli přežil i rekordní teploty

12.1.2015

Okruh v Chuchli přežil i rekordní teploty, které jsme na sněhu doposud naměřili, tedy sobotních +14,4 stupně!!! Celý následující týden mají být opět vysoké teploty. V chuchli však můžete pořát běžkovat! Upozorňujeme, že podmínky dovolují realizovat pouze okruh pro DĚTI, ŠKOLY A ZAČÁTEČNÍKY. Při dalším ochlazení budeme trať prodlužovat.

Letos jsme otevřeli o měsíc dříve

6.1.2015

Letos jsme otevřeli o měsíc dříve než kdykoliv v minulosti. S tím souvisí i kratší délka okruhu. Za omezenou dobu mrazu bylo možno nastříkat určitý objem sněhu. Více se za kratší dobu mrazu stihnout nedalo. Rozhodli jsme se pro variantu kratší tratě s vyšší vrstvou sněhu. Ta vydrží i očekávané oteplení. Při dalším ochlazení plánujeme okruh prodlužovat. Trať nyní není pro výkonnostní běžce, ale slouží hlavně pro děti, školy a začátečníky.

Otevíráme na Silvestra!

30.12.2014

Využíváme mrazivého počasí a snažíme se nasněžit co nejvíce sněhu. Od zítřejšího rána se bude upravovat krátký okruh a odpoledne už můžete vyrazit na běžky. Zasněžujeme od 27. prosince a lyžovat se v Chuchli bude nejdříve v historii.
Otevírací časy:
31.1.    12-17 hod
1.1.      10-21 hod
Lyžařský areál Skipark Velká Chuchle zahajuje čtvrtou sezónu - TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ - ZDE »

gal gal

Intenzivně zasněžujeme!

27.12.2014

V chuchelském ski parku intenzivně zasněžujeme! Předpokládané otevření první části běžkařského okruhu je úterý 30.12. Užít běžek si tak můžete i na Silvestra a na Nový rok! Webkamera bude v provozu v okamžiku otevření okruhu.
gal gal

Jsme připraveni. Jen aby mrzlo!

23.12.2014

Čtvrtou zimu za sebou se můžete chystat na běžky na dostihové závodiště v Praze-Velké Chuchli. „Jsme připraveni ještě lépe než v předešlých letech,“ říká Šimon Mastný, šéf běžecké školy zdejšího Skiparku.

Teď už jen aby teploty klesly pod nulu a mohlo se začít zasněžovat. Ideálně, aby k tomu něco popadalo… „Minulý týden už jsme měli bílou hromádku, ale roztála. Potřebujeme teplotu ideálně mínus tři a za dva a půl dne se bude moci jezdit na prvním kolečku,“ věří Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, zajišťující tradičně produkci.

„Sníme, že to jednou stihneme do vánoc. Ale letos to asi zase nevyjde. Věřím aspoň v začátek ledna,“ doplňuje patronka projektu olympijská vítězka Kateřina Neumannová. Ta už o víkendu zvládla šedesát kilometrů ve své bývalém šumavském domově.

V loňské (ne)zimě se tady v Praze lyžovalo pět týdnů v kuse, ačkoliv v okolí kvetla tráva, na okruhu dlouhém 250 metrů. Rok předtím se protáhla „osmička“ vedle parkoviště na zhruba 750 metrů a drandilo se po ní skoro tři měsíce.

A při úplné premiéře vedla kilometrová trať se zatáčkami a kopečky uvnitř závodní dráhy – což se bohužel nelíbilo domácím koníčkům. „Ale i tak jsme v případě příznivých podmínek natáhnout stopu podél vnějšího zábradlí dráhy,“ dodává Dvořák.

Podmínky se nemění. Otevřeno bude od 7 ráno do 9 večer pod umělým osvětlením. Vstup je zdarma, půjčovna nabízí 100 párů lyží a 130 párů bot pro děti i dospělé. Senioři navíc dostanou zdarma k dispozici instruktora.

Stejně jako školy, pro něž jsou přednostně vyhrazeny dopolední termíny. „Hlásí se nám už od října. Mají velký zájem, protože dnes se mnoho dětí na hory ani nedostane a tady se postaví poprvé na lyže,“ připomíná Pavel Richter, zastupitel hlavního města Prahy i radní Prahy 5 – obě instituce provoz Skiparku významně podporují.

SportGroup.cz chystá také závodní program. Pražský pohár v běhu na lyžích přilákal už i reprezentanty v čele s Martinem Koukalem, nebo Sandrou Schützovou a Lucií Charvátovou. Letos se pojede 4. února. A těšit se můžete i na křest exkluzívního triatlonu. Ve spolupráci s Klubem otužilců se poplave ve 2 stupně „teplé“ Vltav, od níž se přiběhne na závodiště, kde čekají běžky…

Uvnitř tribuny se můžete v teple převlct, dát si něco na zub, čaj i svařáček, použít toalety. A pokud se vám nechce autem přes celou Prahu, vězte, že hned naproti areálu staví příměstský vlak, linka S7 je na hlavním nádraží za 14 minut (a pokračuje pak směr Libeň, Běchovice, Úvaly).

Team Skiparku Chuchle Vám přeje pohodové Vánoce a do nového roku hlavně hodně zdraví a (nejen) sportovních úspěchů. Těšíme se ve stopě v roce 2015. SKOL!

Připravujeme SkiPark opět k provozu!

20.11.2014

Zasněžovat začneme co nejdříve to klimatické podmínky dovolí. Těšíme se stejně jako Vy. Sněžná děla i rolba jsou připraveny.

Provoz areálu je ukončen!

04.03.2014

Provoz Skiparku je pro letošní rok ukončen. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se těšit v příští sezóně.

Okruh je stále přístupný, zázemí a půjčovna jsou zavřené

02.03.2014

Vzhledem k počasí již není možné udržet okruh v uspokojivém stavu. Trať je pro vás stále přístupná, ale kvalita je spíše špatná. Zázemí a půjčovna jsou od pondělí zavřené.

Lyžování o víkendu

28.02.2014

Snažíme se, aby o víkendu bylo ještě možno běžkovat. Teploty jsou nebývale vysoké a tak doplňujeme sníh tam, kde odtává.
gal gal gal
gal gal gal

Příprava na lyžích v Chuchli pomohla i na mistrovství světa

27.02.2014

Přestože se ještě pár dní bude lyžovat, Skipark v Chuchli má za sebou letošní závodní derniéru. Čtvrtý díl seriálu Pražského poháru v běhu na lyžích vyhrál ve středu večer Radek Laciga, český reprezentant v orientačním běhu na lyžích.

„Potěší to, jsem rád, že jsem si tady mohl několikrát za zimu zalyžovat,“ říkal spokojeně v cíli desetiokruhového závodu. Letos 32letý člen klubu Zdravotník Praha je mezi několika stovkami jeden ze šesti lyžařů (čtyři dospělí a dvě děti), kteří závodili všechny čtyři středy za sebou – dvakrát v Chuchli a dvakrát na Letné – a získali za to od pořadatelů ceny.

Civilním povoláním technik datových sítí a kabeláží Laciga bydlí na Vinohradech a v Chuchli několikrát trénoval. Pravidelně se účastní světových pohárů a nyní se chystá na mistrovství světa v ruské Ťjumeni. „Opravdu docela dobrý polyžování, když to jinde ani na horách nejde,“ chválil pořadatele.

Poslední start v dostihovém areálu ve Velké Chuchli ozdobila po návratu z olympijské Soči také mistryně světa a olympijská vítězka Kateřina Neumannová, matka projektu zdejšího lyžování, i s dcerou a maminkou.

Již třetí rok po sobě tu na zdejším okruhu měli Pražané možnost vyzkoušet běžecké lyžování, případně potrénovat. Na závody jezdili i lyžaři ze Šumavy, Krkonoš, Jizerských hor a první vítěz laufař Pavel Ondrášek dokonce z Pradědu.

„Zájem je pořád slušný, každý den dopoledne se nám hlásí školy,“ říká Petr Smola z organizačního týmu SportGroup.cz, která se zde stará o provoz tratě i zázemí s půjčovnou a instruktory.
Letos jediný zasněžovací víkend stačil na udržení více než pětitýdenního provozu, ještě teď pořadatelé denně lopatami upravují zbytky tratě. Rolbu už na mizící podklad pustit nemohou. „Těší nás, že se sem lidé naučili chodit a doufáme, že zase za rok budeme pokračovat,“ loučí se Martin Dvořák, šéf organizátorů ze SportGroup.cz
Výsledky »
Fotogalerie »
Tisková zpráva »

skiparkchuchle

Přijdte si zazávodit ve středu 26.2.!

25.02.2014

Slunce stoupá nad desítku jako v Soči. A ve Skiparku Chuchle se stále lyžuje jako v dějišti nedávné olympiády. A navíc se tu chystá se další ze závodů Pražského poháru v běhu na lyžích jako v kavkazských horách v Krásné Poljaně.
Skipark Chuchle vás ve středu 26.2.2014 srdečně zve na další závod Pražského poháru. Start dětských kategorií v 17 hodin, dospělí 18.30. Přihlásit se můžete s předstihem na www.sportovniservis.cz.
Celá tisková zpráva ».

skiparkchuchle

Ve Skiparku Chuchle se stále lyžuje

10.02.2014

O víkendu na kolo, nebo na koupačku k moři – v televizním přenosu ze Soči. A ve středu zase na sníh, do Prahy! Ve Skiparku Chuchle se stále lyžuje a chystá se další ze závodů Pražského poháru v běhu na lyžích.
Takže nezapomeňte: opět středa 26.2. v Chuchli na běžkách, start dětských kategorií 17hod, dospělí 18.30. Přihlásit se můžete s předstihem na www.sportovniservis.cz.
Celá tisková zpráva ».
skiparkchuchle

Děti i kmeti, reprezentanti i hobíci lyžovali v Chuchli

10.02.2014

Čtyři hodiny na cestě tam a čtyři na cestě zpět. Kvůli čtyřminutovému závodu! Ale pro vítězství je třeba něco obětovat. Pavel Ondrášek vyhrál Pražský pohár v běhu na lyžích v Chuchli. A to ještě dopoledne trénoval na Pradědu!?
Závodníky čekalo deset rychlých bruslařských okruhů za umělého osvětlení. Člen Atlas teamu, jehož barvy oblékal loni i letošní vítěz Dolomitenlaufu a olympionik Petr Novák, se zaměřuje na dálkové závody. Vzhledem ke svému mládí 21 ale neopomíná ani kratší tratě. Loni se jen těsně nedostal do výběru na domácím mistrovství světa do 23 let v Liberci... celá tisková zpráva ».
Fotogalerii naleznete ZDE ».

Video sestřih ze SKI AKCE Pražské Služby 2014

04.02.2014

I v této "zimě" a navíc v Praze se dá na běžkách zažít spoustu zábavy.

Pražký pohár se blíží!

04.02.2014

Ve středu 5. února již třetí rok po sobě startuje ve Skiparku Chuchle Pražský pohár, jehož se loni účastnily tři stovky lyžařů, včetně reprezentantů Martina Koukala, Jiřího Ročáreka nebo Sandry Schützové a Lucie Charvátové ... celý článek na www.prazskypatriot.cz.

Informace k Pražskému poháru

02.02.2014

Vzhledem k tomu, že se doposud podařilo nasněžit pouze menší kolečko, pojede ve středu 5.2. kategorie mužů závod na 10 kol a bude startovat vždy po 6 závodnících najednou. Další start bude po dokončení předchozí rozjížďky. Tomu kdo se přihlásí do úterního odpoledne, sdělíme i čas startu. Kategorie dětí a žen pojede dle původního rozpisu. Vzhledem k omezené kapacitě okruhu a tedy i počtu startujících doporučujeme přihlást se dopředu. Děkujeme za pochopení.

Úprava okruhu

02.02.2014

V současném teplém počasí upravujeme okruh pouze v nejnutnějších případech. Důvodem je snaha o udržení sněhu po co nejdelší dobu. Každou úpravou sněhu rolbou při teplotě nad bodem mrazu se vrstva sněhu zmenšuje. Děkujeme za pochopení. Pozor, počet startujících na středečním Pražském poháru je z důvodu menšího okruhu omezen. Prosíme přihlašujte se předem. AKCE SE KONÁ!

SkiPark otevřen!

29.01.2014

Ve středu 29.1.2014 ve 12 hod se otevřely brány SkiParku pro veřejnost. Zatím je k dispozici jen okruh dlouhý zhruba 300m, který budeme dle klimatických podmínek prodlužovat. Půjčovna lyží je v provozu. Fotogalerie z otevření je ZDE », krátký rozhovor s organizátorem si můžete v MP3 poslechnout ZDE ».

Ve středu od 12 hodin OTEVÍRÁME!

27.01.2014

Ve středu 29.1.2014 od 12 hod se v Skiparku Chuchle otevře veřejnosti lyžařský okruh. Zatím bude k dispozici jen krátký okruh, který budeme dle klimatických podmínek prodlužovat. Začne fungovat i půjčovna lyží.

Konečně zasněžujeme!

25.01.2014

Počasí nám konečně dovolilo spustit zasněžovací systém. O termínu otevření SkiParku vás budeme informovat.

Zázemí půjčovny připraveno.

12.12.2013

Půjčovna je na nadcházející sezónu připravena. Stejně tak modernizovaná zasněžovací technologie. Čekáme jen na mráz.

Jsme připraveni s novější technologií!

26.11.2013

Věříme, že teploty poklesnou pod teplotu, kdy je možné zasněžovat. My jsme již připraveni s novější technologií.
5. února 2014 se ve Ski parku Chuchle uskuteční Pražský poháru v běžeckém lyžování.

Sezóna 2013 se blíží...

19.11.2013

O nadcházející sezóně na rádiu BEAT - mp3 ke stažení zde »

Lipno Sport Festival 2013

17.9.2013

Lipno Sport Festival

Skončil Lipno sport fest 2013, na jehož realizaci se podílel i tým Skiparku chuchle. Všem účastníkům děkujeme a budeme se těšit na další ročník. Zvláštní poděkování patří generálnímu partnerovi akce, Skupině ČEZ, za podporu a Czechtourismu. Nyní už celý tým začíná připravovat třetí ročník Skiparku v Chuchli.

Provoz ukončen

25.3.2013

Lyžování pro letošek ukončeno. Děkujeme za váš zájem.

Poslední lyžování v Chuchli

23.3.2013

V sobotu a neděli očekáváme poslední lyžování v Chuchli. Následně se bude areál připravovat na dostihovou sezónu. Děkujeme za Váš zájem a jsme rádi, že sníh vydržel až doposud.

Běžkařský okruh je stále v provozu!

19.3.2013

Okruh je stále denně otevřen. Půjčovna vybavení je do víkendu uzavřena. V sobotu a v neděli plánujeme otevírací dobu půjčovny od 9.00 do 18.00 hodin

Stále otevřeno od 8.00 do 21.00 hodin

14.3.2013

Areál je neustále otevřen od 8.00 do 21.00 hodin. V pátek 15.3. je půjčovna lyží z technických důvodů zavřena. V sobotu 16.3. a v neděli 17.3. otevíráme půjčovnu mezi 9.00 až 18.00 hodinou.

Okruh nově upraven rolbou

13.3.2013

Okruh byl dnes ráno upraven rolbou, navíc teploty pod nulou slibují kvalitní "svezení". Tato úprava zároveň pomůže k zlepšení problematičtějších míst na okruhu a prodlouží jeho "trvanlivost".
Přijdte si dnes zazávodit na CHUCHELSKOU DERNIÉRU, poslední závod, který v letošní sezóně pořádáme ve Skiparku Chuchle. Závod bude probíhat ve "volnější" formě, kdy závodníci mohou startovat v libovolném čase mezi 16.00 a 19.00 hodinou.
Více »

Tisková konference u příležitosti ukončení 2. sezóny

12.3.2013

Dovolujeme si Vás pozvat na Tiskovou konferenci u příležitosti ukončení druhé sezony lyžařského projektu SkiPark Velká Chuchle, která se koná zítra od 10.00 hodin v budově Magistrátu hl. m. Prahy na Mariánském náměstí 2.

Závod Chuchelská Derniéra

7.3.2013

Dne 13. března si Vás dovolujeme pozvat na poslední závod, který v letošní sezóně pořádáme ve Skiparku Chuchle. Závod bude probíhat ve "volnější" formě, kdy závodníci mohou startovat v libovolném čase mezi 16.00 a 19.00 hodinou. Více informací v plánovaných akcích, informační leták v PDF je zde ».

Stále jsme v provozu!

4.3.2013

V areálu Ski park Chuchle se neustále se lyžuje. Provoz běžkařkého okruhu pokračuje bez přerušení od ledna, kdy bylo naposledy možno zasněžovat. Děkujeme za Váš zájem a předpokládáme, že přečkáme i očekávané oteplení v tomto týdnu.

Pražské služby, a.s. - SKI AKCE 2013

4.3.2013

V pátek 1.3. 2013 se ve Ski areálu Chuchle konala SKI AKCE Pražských služeb. Fotogalerii naleznete zde ». Video z akce lze stáhnout odsud (HD rozlišení, 844MB) nebo odsud (nižší rozlišení, 357MB). K přehrávání by měl stačit jakýkoliv media player. Pokud se vyskytnou problémy zkuste VLC Player.

Postupická lyže

26.2.2013

V úterý 26.2. 2013 se konaly ve Ski areálu Chuchle přebory školy v běhu na lyžích gymnázia Postupická. Fotogalerie zde »

Lyžujeme stále na upravených tratích

25.2.2013

Technického sněhu je dostatek a tak by nás nynější obleva neměla zaskočit. V úterý 26.2. 2013 ve 14.30 se uskuteční ve Ski areálu Chuchle přebory školy v běhu na lyžích gymnázia Postupická. Po dobu závodu bude okruh pro veřenost otevřen, pouze prosíme o ohleduplnost k závodníkům.

Lyžujeme a (snad) ještě dlouho budeme!

20.2.2013

Letos to v Chuchli vypadá na doopravdy dlouhou běžkařskou sezónu! Předpověď počasí slibuje, že opět bude možno zasněžovat a vylepšit tak stávající podmínky, které jsou i tak stále dobré. Začneme ihned, jak to půjde. S tím souvisí i možnost častěji upravovat trať rolbou. Děkujeme za Váš dosavadní zájem.

Celebrita ve SkiParku.

19.2.2013

Eva Decastelo se po 22 letech vydala na běžky ... a hádejte kam. Celý článek najdete zde »

Ve středu bylo ve SkiParku rušno

14.2.2013

Ve středu 13.2.2013 bylo ve SkiParku opravdu rušno. Konal se zde dětský sportovní den s Elfíkem pod záštitou Českých Drah a v pozdních odpoledních hodinách středeční žákovské kriterium v běhu na lyžích. Fotky z obou akcí naleznete ve Fotogalerii.

Lyžujeme stále za velmi dobrých podmínek

14.2.2013

Technický sníh drží a podmínky pro lyžování jsou stále velmi dobré. Proto neváhejte a přidte si zalyžovat. Využít můžete naši půjčovnu a pokud si chcete doladit styl, můžete využít služeb našich zkušených instruktorů.

Středeční žákovské kriterium!

11.2.2013

Všem malým lyžařům otevřené kritérium se koná ve středu 13. února ve Skiparku Chuchle v Praze. Po úspěchu Pražského poháru minulý jsme opět připravili závod pro děti. Pojede se od 17 hodin, v kategoriích po dvou letech od ročníku narození 1999, klasickou technikou na zdejším 650 metrů dlouhém okruhu. Prezentace na místě před startem. Propozice a leták jsou zde ». V době konání závodů bude provoz běžkařské dráhy omezen!

Fotogalerie z ČP a akademického MČR v zimním triatlonu

11.2.2013

Přidána fotogalerie z Českého poháru a akademického mistrovství ČR v zimním triatlonu, které se konalo ve SkiParku tento víkend - zde »

V sobotu 9.2. mezi 12.00 a 14.00 bude stopa uzavřena!

8.2.2013

Důvodem je Český pohár a Akademické mistrovství ČR v zimním triatlonu. Na trať Vás pustíme ihned po projetí posledního závodníka. Děkujeme za pochopení.

Vítězové Pražského poháru v běhu na lyžích Šretr a Charvátová odjeli z Chuchle v bavorácích.

7.2.2013

Srdce českého běžeckého lyžování tepalo na pár hodin v Praze, na dostihovém závodišti v Chuchli. Na v zeleném okolí zářícím sněhovém okruhu 650 metrů dlouhém se jel druhý ročník Pražského poháru. Přijeli běžci z hor, ukázali se i hvězdy Martin Koukal, nebo bronzový medailista z londýnské olympiády v kajaku Josef Dostál. A okolo cválající koně jen s podivem přihlíželi, kdože se jim to prohání v revíru. Celý článek zde ».

Dnes to vypukne - Pražský pohár v běžeckém lyžování.

6.2.2013

Pokud ještě váháte, jestli se přihlásit, NEVÁHEJTE. Závod je pro všechny výkonnostní kategorie, od dětiček po veterány. Přijdou mistři světa Neumannová a Koukal, pojede bronzový olympijský kajak a další známí sportovci. Start v 17 hodin. Celý článek na sport.cz . Aktuální audio pozvánka zde ».

Pražský pohár v běžeckém lyžování. Přijďte si zazávodit!

5.2.2013

Ve středu 6. února hodin pořádáme Pražský pohár v běžeckém lyžování! Přihlásit se může každý - propozice zde ». Přijdou i mistři světa Neumannová a Koukal. Audio pozvánka radia BEAT v MP3 je ke stažení zde ». Prosíme respektujte uzavření tratí pro veřejnost v době závodů od 16.45 hodin!

Technický sníh stále drží...

5.2.2013

Vrstva sněhu je stále po celém okruhu minimálně půl metru a místy až metr a půl. Lyžařská sezóna v Chuchli i přes nepřízeň počasí zdaleka nekončí! O aktuálním stavu na rádiu BEAT promluvil jeden z organizátorů Martin Dvořák - MP3 zde ».

Dětský sportovní den s Elfíkem

1.2.2013

Do fotogalerie jsme přidali přes 200 fotek z Dětského sportovního dne s Elfíkem, který se konal 30.1.2013 ve SkiParku Velká Chuchle.

Těžkej Pokondr a Kateřina Neumannová o SkiParku na Frekvenci 1

1.2.2013

Frekvence 1

Rozhovor Kateřiny Neumannové a moderátorské dvojice Těžkej Pokondr na téma SkiPark Velká Chuchle ke stažení ve formátu mp3 ZDE. Diana Kobzanová o SkiParku Velká Chuchle ve Sportbaru na F1 - ke stažení ZDE.

I přes teplé počasí hlásíme ideální podmínky!

31.1.2013

I přes výraznou oblevu jsou podmínky pro lyžování stále velmi dobré, díky technickému sněhu, který je vůči teplu mnohem odolnější než sníh přírodní. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a lyže :-). Pouze během nejteplejších dní bude omezena úprava tratě rolbou, aby nedocházelo k rychlejšímu odtávání sněhu.

Minulý týden byl návštěvnicky velmi úspěšný

28.1.2013

Zároveň jsme se snažili vytvořit co největší vrstvu sněhu, aby vydržela oteplení v tomto týdnu. I přes teploty vysoko nad nulou se bude neustále lyžovat.

Audio pozvánka do SkiParku na Frekvenci 1

28.1.2013

Frekvence 1

Zde si můžete stáhnout audio pozvánku v mp3 do SkiParku Velká Chuchle prezentovanou rádiem Frekvence 1, včetně rozhovoru s Kateřinou Neumannovou o možnostech, které vám SkiPark nabízí.

Upravený okruh měří 750m

24.1.2013

Délka upraveného okruhu aktuálně měří 750m a počasí dovoluje dále zasněžovat. Od zahájení provozu v pondělí (viz fotogalerie) je o SkiPark stále velký zájem. Vzhledem k tomu, že je před námi první víkend v provozu a dobrý výhled počasí, očekáváme o víkendu velký nápor lyžařů, rodin s dětmi, atd.. Sportovním lyžařům tedy doporučujeme přijít na trénink v ranních nebo pak až ve večerních hodinách. Skol!!!

V pondělí 21.1. v 9:00 otevíráme!!!

18.1.2013

Vzhledem k tomu, že podmínky pro výrobu technického sněhu se zlepšily a teplota zůstává pod -3 stupně, plánujeme otevření běžeckého okruhu již na pondělí 21. ledna. V tuto chvíli se intenzivně zasněžuje ta část trati, kde je doposud malá vrstva sněhu.

Otevření areálu

17.1.2013

Vážení milovníci běhu na lyžích, přes všechnu snahu a nepřetržitou obsluhu sněhových děl se dík teplotám, které většinou v minulých dnech nepřesahovaly –2 °C doposud nepodařilo areál připravit k otevření, které jsme plánovali na nadcházející víkend. Pokud se v následujících dnech více ochladí, pokusíme se aspoň základní okruh otevřít na počátku příštího týdne, o čemž vás budeme samozřejmě včas informovat.

-1.5 °C na zasněžování nestačí!

14.1.2013

Pro zasněžování potřebujeme místní teplotu pod -3°C, jinak nelze děla spustit. Aktuálně se teplota v místě stále pohybuje kolem -1.5°C, ale minimálně noční teploty v přístích dnech by pod hranici minus tří měly klesnout. Zatím můžeme být vděční, že se nás příroda snaží podpořit alespoň trochou přírodního sněhu. Aktuální teplotu na závodišti Velká Chuchle můžete sledovat zde »

SkiPark je kompletně připraven

5.1.2013

SkiPark je kompletně připraven, půjčovna lyží vybavena, lyže namazány a nyní čekáme na mráz. V únoru nás čeká řada zajímavých akcí, včetně dalšího ročníku Pražského poháru v běhu na lyžích. Propozice najdete zde »

Do nové sezóny s lepší zasněžovací technikou

26.11.2012

V tuto chvíli je ve výrobě nová chladící věž, která by měla vylepšit loni využívanou technologii. Veškerá technika bude na místě připravena od půlky prosince. Už jen aby to počasí vyšlo :-).