Lyžování v Praze

Areál pro běžecké lyžování zdarma

Hlavní město Praha

Aktuálně

Letos na Vypichu !!!

8.12.2017

Na základě rozhodnutí Rady hl.m. Praha bylo rozhodnuto o podpoře projektu Skipark Praha na Vypichu – Praha 6, který navazuje na šest úspěšných ročníků Skiparku Chuchle. Za pomoc při realizaci šesti ročníků Skipark Chuchle děkujeme dostihovému závodišti ve Velké Chuchli a podpoře Prahy 5. Skipark Praha je podporován Prahou sportovní a doufáme, že dík lepším lokálním klimatickým podmínkám nabídneme lyžařský okruh pro všechny milovníky běžeckého lyžování.

V tuto chvíli finišuje příprava technického zajištění Skiparku Praha, další informace a webové stránky pro vás připravujeme. Sledujte www.skiparkpraha.cz

Provoz ukončen

8.3.2017

K dnešnímu datu je i provoz okruhu samotného definitivně ukončen. Děkujeme za přízeň a budeme se těšit příští rok. SKOL!

Zavíráme

6.3.2017

Zavíráme. Přesně po dvou měsících nepřetržitého provozu končíme provoz půjčovny a zázemí. Sníh můžete nadále využívat, až do jeho úplného roztátí. Uplynulé dva měsíce byly rekordní v návštěvnosti, v počtu zorganizovaných akcí i době provozu okruhu. Uskutečnili jsme 98 lekcí pro 45 různých pražských základních škol a celou řadu závodů. Děkujeme vám, že jste naší snahu většinou podporovali a věříme, že se nám podaří uskutečnit i další ročník SkiParku.

Stále lyžujeme

28.2.2017

I přes jarní počasí si u nás ve Skiparku stále zalyžujete. Sněhu je víc než dost, podmínky super, půjčovna stále v provozu. Přijdte si zaběžkovat, těšíme se na vás. A přikládáme pár aktuálních fotek z dnešního dne.
gal gal gal
gal gal

Druhý Pražský pohár měl rekordní účast

23.2.2017

Druhý díl letošního Pražského poháru ve SkiParku Chuchle přilákal na středeční podvečer rekordní počet závodníků, okolo dvou stovek. Tentokrát se na 700metrovém okruhu „bruslilo“ volným stylem. Hlavní závod mužů na 5 km vyhrál Radek Laciga ze Zdravotníku Praha, který se minule musel sklonit před Danielem Mákou. Ten nyní chyběl, po výborném 35. místě na Jizerské 50 už se připravuje na Vasaloppet. Mezi diváky se objevil i Vít Šolle, radní Prahy 5 pro školství, který ocenil dokonalý závodnický servis. Podívejte se na fotogalerii ze závodu »

Areál zůstává v provozu i nadále po celý den od 8 do 21 hodin zdarma. K dispozici se nabízí půjčovna materiálu, bufet a také instruktoři.

Další závody ve Skiparku Velká Chuchle!

17.2.2017

Srdečně vás zveme k nám do Skiparku na další intervalový závod pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, který se koná 22. února. Více informací naleznete v propozicích »

Škola běhu na lyžích s K. Neumannovou

13.2.2017

Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si vás pozvat na netradiční oslavu narozenin jedné z nejlepších českých sportovkyň. Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová povede ve středu 15. února od 17 do 18 hodin školu běžeckého lyžování ve SkiParku Chuchle, která nese její jméno.
Těšíme se na vaši návštěvu ve stopě. Lyže, boty i hole jsou zde k zapůjčení.

Podmínky jsou stále ideální

8.2.2017

I přes mírné oteplení v minulém týdnu jsou podmínky stále vynikající. Máme nejvyšší vrstvu sněhu v historii Skiparku a okruh měří cca 700m, upravený pro bruslení i klasiku.

Omezení provozu v době závodů

30.1.2017

Z důvodu pořádání Pražského poháru v běhu na lyžích a Kryathlonu, bude omezen pohyb po trati a to ve středu 1.2. od 17h do cca 20h a v neděli 5.2. mezi 11h a 13h. Díky za pochopení a rádi vás uvidíme na startu alespoň jednoho ze závodů ;-).

Okruh má 600m a bude ještě delší

26.1.2017

Aktuální délka okruhu je 600m s poctivou výškou sněhu po celé délce. Stále zasněžujeme, tak pokud počasí dovolí, bude okruh ještě delší! Včera jste si u nás mohli zaběžkovat s Kateřinou Neumannovou. Fotky naleznete v naší fotogalerii. Kdo to nestihl, bude mít další příležitost 15.2.

Okruh prodloužen na 500m

23.1.2017

Okruh prodloužen na zatím rekordních 500m a bude ještě delší - stále zasněžujeme.

Okruh má 350m!

19.1.2017

Opět se nám podařilo prodloužit okruh, který aktuálně měří 350m (poctivě změřeno :-). Neustále zasněžujeme a počítáme s dalším prodlužováním. Prioritou zůstává výška sněhu, aby vydržel co nejdéle. Okruh a sluníčko je pro všechny zdarma ;-)

Opět zasněžujeme

17.1.2017

Počasí opět dovolilo spustit zasněžovací systém. Dnes byl rolbou upraven okruh 250m a pracujeme na prodloužení okruhu na parkoviště. Děkujeme za vaši přízeň.

Pražský pohár v běhu na lyžích 2017

16.1.2017

1. února zveme všechny lyžaře k nám do Skiparku na již tradiční Pražský pohár v běhu na lyžích. Více informací v propozicích ». Na 5.února je dále připraven také již tradiční závod pro otužilce - zimní triatlon - www.kryathlon.com. Těšíme se na Vás!

Fotogalerie z minulých ročníků Pražského poháru:

  • Fotogalerie z ročníku 2016 ZDE »
  • Fotogalerie z ročníku 2015 ZDE »
  • Fotogalerie z ročníku 2014 ZDE »
  • Fotogalerie z ročníku 2013 ZDE »

Zasněžujeme, vylepšujeme

11.1.2017

Mrazivé dny jsme naplno využili k výrobě sněhu. Okruh postupně prodlužujeme. Upřednostňujeme raději vyšší vrstvu sněhu z důvodu větší výdrže. Dnes v noci se dokončíme trasu směrem k budově závodiště a následně se bude okruh prodlužovat na parkovišti.

Otevíráme v sobotu 7.ledna!

6.1.2017

Již po šesté tuto sobotu 7.1.2017 od 9:00 otevíráme SKIPARK Velká Chuchle. Otevřená bude půjčovna a k dispozici bude prozatím cca 200m okruh. Předpověď na víkend je navíc velmi příznivá, tak věříme, že budeme schopni okruh co nejdříve prodloužit. Tisková zpráva v PDF je ke stažení ZDE ». Fotogalerii ze zahájení naleznete ve fotogalerii - FOTO »

Zasněžujeme

1.1.2017

Noční teploty v Chuchli konečně dovolily spustit naplno zasněžovací systém. V závislosti na teplotách budeme
v zasněžování pokračovat. O otevření okruhu vás budeme včas informovat.

Zasněžovací systém v provozu (1.1. - 2.1.2017)
gal gal gal
gal

Jsme připraveni

15.12.2016

Vše je připraveno na novou sezónu. S příchodem mrazů začneme ve spolupráci se závodištěm okruh zasněžovat.

Starší aktuality »

Plánované akce